Mało wymagające rośliny
Posiadasz własny ogród, chcesz cieszyć się jego pięknem, jednak nie zawsze masz czas bądź ochotę by spędzać wolne chwile na doglądaniu, przesadzaniu, opryskiwaniu, cięciu i podlewaniu roślin?
Marzysz by cieszyć się pięknym ogrodem przy możliwie jak najmniejszym wysiłku i nakładzie czasu? To wcale nie takie trudne jakby się mogło wydawać!
Poznaj gatunki roślin bardzo łatwych w uprawie! Te mało wymagające rośliny idealnie sprawdzą się w przypadku osób dużo pracujących bądź często podróżujących.
Mało wymagające rośliny – Rozchodniki
Rozchodniki to bardzo mało wymagające rośliny i z powodzeniem można je sadzić niemal na każdym typie gleby. Wyjątek stanowią tereny bardzo wilgotne. Rozchodniki preferują również silnie nasłonecznione stanowiska. Rośliny te idealnie sprawdzą się do obsadzania skalniaków, rabat, murków czy skarp.
Mało wymagające rośliny – Krwawnik pospolity
Roślina ta niegdyś była traktowana jako chwast, przez ostatnie kilka lat jednak zadomowiła się w ogrodach, w bardzo wielu pięknych odmianach ogrodowych. Zazwyczaj zaczyna kwitnąć w maju, przez co w sezonie wiosenno-letnim stanowi ciekawą kompozycję kolorystyczną na rabatach.
Mało wymagające rośliny – Lawenda
Lawenda jest wieloletnią, silnie pachnącą krzewinką. Pomysł na jej uprawę przywędrował do nas z Prowansji, gdzie roślina ta jest bardzo popularna.
Roślina ta preferuje suche podłoże, przez co jest mało wymagająca jeżeli chodzi o podlewanie. Należy jednak uważać by jej nie przelewać. Lawendę można także uprawiać w donicach, doskonale sprawdza się na balkonach czy tarasach.
Mało wymagające rośliny – Maciejka
Kwiaty maciejki są mało efektowne jednak mają inna ważną zaletę: przepięknie i intensywnie pachną, a ich woń nasila się w godzinach wieczornych. Roślina kwitnie od czerwca do września i należy do gatunków mało wymagających. Dobrze radzi sobie w każdej glebie, lubi miejsca nasłonecznione, jednak możesz ją z powodzeniem posadzić w półcieniu.
Mało wymagające rośliny – Rojnik
Rojnik bardzo lubi suche miejsca, w których większość roślin nie byłaby w stanie przeżyć. Sprawdzi się także na podłożu skalistym i nie potrzebuje dużej ilości wilgoci. Jego atutem jest także fakt, że może rosnąć nawet w szczelinach muru.
Kocimiętka
Kocimiętka, chociaż nie jest uważana za stylową roślinę, ma inną cenną cechę – jest bardzo mało wymagająca i mrozoodporna. Można ją posadzić praktycznie na każdej glebie i świetnie znosi cięcie.
Delikatne, jasno-lawendowe kwiaty i srebrne liście kocimiętki przepięknie współgrają z większością roślin o podobnych wymaganiach.
Jukka karolińska
Roślina ta uwielbia miejsca z dużą ilością słońca oraz „trudne” podłoża – m.in. pełne kamieni. Należy jednak pamiętać by zabezpieczyć ją przed mrozem i na zimowe miesiące najlepiej przenieść ją do chłodnych pomieszczeń. Jukka doskonale radzi sobie z suszami.